Array ℃

Algavad lennud saartele

17.06.2016

Alates 20. juunist algavad taas lennud Hiiumaale ja Saaremaale. Lendama hakkab meie reisijatele juba tuttav lennuk Jetstream 3200, asenduslennukiks on hanke kohaselt sama kohtadearvuga LET L­410.

Lendama hakkab meie reisijatele juba tuttav lennuk Jetstream 3200 Foto: Kirsimetsa/Hiiumaa Fotoprojekt

Reiside arv Hiiumaa liinil jääb samaks kui seni – 12 reisi nädalas: tööpäeviti hommikul ja õhtul, nädalavahetustel kord päevas. Saaremaa liinil, kus seni oli 11 reisi, lisandub laupäevane reis.

Kärdla lennu puhul kestab õhusõit 30 minutit. Mõlema lennuliini reisid toimuvad sama lennukiga, enne lend Tallinnast Kärdlasse ja tagasi, siis Kuressaarde ja tagasi.

Lennugraafikud on koostatud Hiiu ja Saare Maavalitsuse poolt ning väljumisajad on sarnased varasematele kellaaegadele. Tööpäeviti hakkab esimene lend väljuma Tallinnast Kärdlasse 7.00, nagu senigi, jõudes Tallinnasse tagasi 8.15. Laupäeval on väljalend Tallinnast 9.15 ja Kärdlast 10.00 Õhtune reis tööpäeviti ja pühapäeval väljub Tallinnast Kärdlasse 17.00 ja tagasi 17.45.

Suvekuudeks on reedeti ja pühapäeviti plaanime enne tavapärast õhtust lendu graafikujärgseid lisareise (kellaaeg täpsustamisel).

Kärdla liini täispilet hakkab maksma 25 eurot. Edasi­tagasipiletit ostes soodustust enam ei ole. Aastaringselt on Kärdla liinil 21eurone sooduspilet üle 64­aasta vanustele reisijatele, sügava puudega reisijatele ning 2­6 aastastele lastele. Alla 2 aasta vanune laps reisib koos saatjaga tasuta. Õpilastele ja üliõpilastele on samasugune, 21eurone sooduspilet reisimisel õppeperioodil, s.o alates 01.09 kuni 31.05.

Piletimüük hakkab toimuma Kärdla ja Kuressaare lennujaamas, Tallinna Lennujaamas Estairi kassas ja veebilehel www.saartelennuliinid.ee. Piletimüügi avamisest teatame täiendavalt.

Hanke korraldas majandus­ ja kommunikatsiooniministeerium ja sellel osales kolm pakkujat.

Lennuliinil avaliku liiniveo teostamise ja teenindamise lepinguid on minister Michal volitanud alla kirjutama Hiiu maavanemat Riho Rahuoja (Tallinn­Kärdla lennuliin) ja Saare maavanemat Kaido Kaasikut (Tallinn­Kuressaare lennuliin).

Leping vedajaga sõlmitakse 3 aastaks, reisideks kuni 31.05.2019.

Hiiu Maavalitsus

×

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.