15.4 ℃

Hiiumaa liini uus vedaja Diamond Sky alustas lendudega

28.01.2023

Täna, 28. jaanuaril alustas Kärdla ja Tallinna vahel lendamist uus vedaja – Diamond Sky. Hiidlaste jaoks on suurimaks muutuseks eelmise lennufirmaga võrreldes suurem lennuk ja vajadus Kärdla lennujaamas varasema poole tunni asemel 45 minutit enne väljalendu kohal olla.

Liinil hakkab lendama 33-kohaline lennuk Saab 340A, mida renditakse Poola firmalt Sprint Air. Lennupileti hind ühel suunal on 25€ ja hetkel saab pileteid osta veebilehelt http://www.eestilennud.ee​ või telefoni teel 5388 0555.

Kärdla lennujaama käitusjuht Allan Mäll: „Meil on väga hea meel, et Hiiumaa ja Tallinna vahel lennuliiklus ei katke ja saareelanikud saavad pealinna lennata ja turistid mugavalt meie saart külastada. Suurem lennuk on kindlasti abiks eelkõige suvisel perioodil, kui huvi Hiiumaa vastu märgatavalt kasvab. Kärdla lennujaama meeskond on valmis ja ootame kõiki lendama.“

Diamond Sky tegevjuht Madis Vanaselja: „Tallinn-Kärdla lennulepingu allkirjastamisest kuni lendude alguseni oli aega vaid napp nädal. Diamond Sky meeskond on töötanud täisvõimsusel, et tagada katkematu lennuühendus Tallinna ja Kärdla vahel ning alustada lendudega juba 28. jaanuaril. Teeme omalt poolt kõik, et olla heaks partneriks riigile ja lendajatele ning oleme kindlad, et suurem lennuk suurendab ka lendamise populaarsust nii kohalike kui ka turistide seas.”

Kärdla – Tallinn lennu kestvus on pool tundi ja lennud toimuvad:

E-R Tallinnast 7.15 ja 17.00 ja Kärdlast 8.00 ja 17.45
L Tallinnast 9.15 ja Kärdlast 10.00
P Tallinnast 17.00 ja Kärdlast 17.45​